Earthship Lithuania
  • Dienoraštis
  • Kas čia vyksta
  • Kontaktai

Kodėl nereikia šildyti earthshipo?

1/6/2014

1 Comment

 
Picture
Lietuvoje gyventi šalta. Didžiausios sąskaitos mokamos už šildymą. Kaip gali būti, kad galima gyventi name be šildymo? Man tai yra pagrindinis klausimas. Aš jį patikrinsiu praktiškai ir pranešiu apie rezultatus, bet dabar pasidalinsiu teorija. Taigi kokia turi būti konstrukcija ir iš ko statytis namą, kad išvengti šildymo išlaidų?

Šiluma yra energija, kuri gali būti kaupiama. Ta vietą, kur kaupiama šiluma, protingi žmonės sugalvojo vadinti protingai t.y. termomase. Vanduo, akmuo, žemė yra termomasės pavyzdžiai. Klaipėdoje žiemos šiltesnės, o vasaros šaltesnės nei rytų Lietuvoje, nes įkaitusi per vasarą jūra lėčiau vėsta, o vasarą ilgiau šyla. Pas Tadą Lomaną, mačiau indėnišką pirtį. Indėnai į savo specialią palapinę įnešdavo lauže įkaitusius akmenis, kadangi akmuo sugeria daug šilumos, jis daug ir atiduodą tiesiai į pirtį padarytą iš palapinės. Supratau, jau atsibodau, jau ir taip aišku. Grįžtam prie stebuklingojo namo.

Earthship‘o sienos yra storos ir sunkios. Jos yra išnaudojamos kaip termomasė. Kaip ta masė įkaitinama? Ogi saulės pagalba. Tipiškas kambarys yra U formos statinys pasuktas į pietų pusę, kur visą dieną šviečia saulė. Visi žinome, kad kambarys su orientuotais į pietus langais yra šiltesnis. Mūsų žemės laive langai yra panoraminiai, tiksliau namas jungiasi su šiltnamiu, kuris ir yra namo apšildymo sistema. Kadangi sienos yra pakankamai storos ir sunkios, jos sukaupia šilumą, o naktį atiduoda į kambarį. Tokiu būdu kai karšta, namas neperkaista, o kai šalta, neatvėsta – kaip Klaipėdoje prie jūros. Įdomu ar ne?

Kitas momentas, sustiprinantis šildymą yra tai, kad namas nėra statomas ant žemės, ne ne, jis neskraido ore ir neplaukioja Klaipėdos jūroje, jis yra dalinai po žeme. Nuo seno yra žinomos žeminės. Žeminė yra kambarys po žeme. Jis yra įpatingas tuo, kad viduje temperatūra niekada nenukrenta žemiau nulio. Hm, dabar pagalvojau, kad meškos taip pat įsikasa į žemę, nes ten nėra minusinės temperatūros. Taip taip, viskas priklauso nuo gylio, bet Lietuvoje įšalo gylis, jei neklystu vidutiniškai metras, o jūsų namo sienos yra žymiai aukštesnės. Palyginkime žemės laivą su standartiniu namu. Jeigu šaltą žiemos dieną, lauke temperatūra yra minus penkiolika laipsnių, tai namo vidaus temperatūrą reikia pakelti 35 laipsniais, kad turėti normalią 20 laipsnių temperatūrą. Kažkodėl manau, kad čia mums vien tik saulės neužteks, net jei ir turėsime šiltnamį vietoje langų. O jeigu šildysime žeminę, kur yra tarkime plius 5 liapsniai šilumos, tai teleikia pakelti temperatūrą tik 15 laipsnių iki normalios kambario šilumos. Vat kokie mes gudrūs.

Apie tai iš ko ir kaip statomos earthshipo sienos, apie jų privalumus ir trūkumus kitą kartą. Užsirašykite naujienlaiškiui, kad nepraleisti naujienų apie stebuklingo namo statybas. Iki.


1 Comment
Matt
5/12/2017 07:34:51 pm

pastebejimas toks, kad earth shipa silditi vistiek reikia nes pastovi jo kambario temperatura +10 esant lauke -5, taip kad pasisildit reikia tik aisku ne tiek daug, esant laukia minusui ir islindus saulei temperatura sukyla iki 22 laipsniu. sakau is praktikos turiu toki pastates lietuvoje

Reply



Leave a Reply.

    Naujienlaiškis

    Kategorijos

    All
    Ar Matėte Namą Iš Automobilio Padangų?
    Kas Nori Pamatyti Tikrą žemės Laivą?
    Kodėl Nereikia šildyti Earthshipo?
    Už Kokį Namą Nereikia Mokėti?

    Archyvas

    May 2017
    February 2015
    June 2014

    RSS Feed

Powered by Create your own unique website with customizable templates.